Neohodnoceno

Cestovní filtr na vodu Go Berkey Kit

Zcela nový Go Berkey Kit je určen pro turistiku, kempování a cestování po celém světě. Je zhotoven z vysoce leštěné nerezové oceli a je dodáván s jedním vodním filtrem Black Berkey a jedním Sport Berkey - přenosný vodní filtr v plastové láhvi. 

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: B-GOBK-KIT
5 490 Kč
Kategorie: Dárky pro cestovatele a cyklisty
Záruka: 5r/2r
Hmotnost: 1.4 kg
Záruka: 5/2 filtrační zařízení/vložky
Materiál: nerezová ocel pro potravinářské účely
Průměr: 10,2 cm
Objem vody: 0,95 l
Počet vložek: 1 filtrační vložka
Výška komory: 35,6 cm
Položka byla vyprodána…
Přenosný vodní filtr do kempu
Tip
ZdarmaZdarma


Go Berkey Kit je lehký, snadno přenosný a ideální pro aktivní lidi na cestách. Jedná se o nejmenší filtrační zařízení Berkey s jednou filtrační vložkou Black Berkey. Velmi snadno se ovládá, čistí a udržuje. Sestavíte jej během několika minut bez použití, nářadí, elektřiny, tlaku vody, nebo instalatérské práce. Objem komory je 0,95 l. 

Součástí sady je nerezové zařízení Go Berkey, filtrační vložka Black Berkey, 1 plastová lahev Sport Berkey a praktický přenosný vak na sadu.
 
Tento výkonný systém vyčistí jak upravenou tak neupravenou vodu i z takových zdrojů, jako jsou jezera, potoky a rybníky, případně vodu z veřejných zdrojů v zemích, kde nejsou příliš přísné předpisy pro kvalitu pitné vody. 
 
Vodní filtr Go Berkey® odstraňuje viry, patogenní bakterie, cysty a parazity a rovněž zbavuje vodu škodlivých chemických látek, jako jsou herbicidy, pesticidy, těkavé organické sloučeniny, organická rozpouštědla, radon 222 a trihalometany. 
 
Filtrací se rovněž eliminuje:
  • obsah rzi, bahna, sedimentů
  • nepříjemnou chuť a zápach
  • zdraví škodlivé těžké kovy jako je olovo a rtuť.

Systém je tak výkonný, že dokáže odstranit z vody i červené potravinářské barvivo, přičemž zachovává zdraví prospěšné minerály potřebné pro vaše tělo. Žádný jiný systém nedosahuje takové účinnosti.

 

Odstranění dusičnanů z pitné vody

Dusičnany z vody lze úspěšně odstranit procesy jako průtok přes filtr s iontoměničovou náplní (anexem), destilací nebo reversní osmózou.
Ohřev ani převaření vody dusičnany neodstraní. Naopak, díky odpaření části vody může jejich koncentrace dokonce lehce vzrůst. Dusičnany neodstraní ani žádné mechanické filtry (tedy ani filtrační systémy Berkey) nebo chemická desinfekce jako je chlorování.

Ve sbaleném stavu a pro převoz lze horní komoru umístit do spodní (výška je pak pouze 25,4 cm). S jednou filtrační vložkou Black Berkey systém přefiltruje 3,8 litrů vody za hodinu.*

*Výpočet průtoku vychází z plné horní komory. S poklesem hladiny vody se snižuje i průtok.
 
* Veškeré případné placené testy a rozbory vody v souvislosti s filtračními systémy Berkey provedené ze strany kupujícího si bez výjimky kupující objednává a hradí na vlastní účet. Kupujícímu nevzniká nárok na úhradu nákladů za tyto provedené testy a rozbory a to ani v případě, kdy kupující platně odstoupí od kupní smlouvy a bude mu vrácena plná výše kupní ceny.
 

Filtrační vložky Black Berkey™ a jejich výhody


TESTOVÁNÍ ÚČINNOSTI
Vzhledem k tomu, že filtrační vložky Black Berkey™ jsou tak účinné, že dokáží z vody odstranit i červené potravinářské barvivo, máte možnost pravidelně testovat funkčnost vašeho systému. Doporučujeme, abyste tento test s červeným potravinářským barvivem provedli hned po prvním smontování filtračního systému. Rovněž doporučujeme, abyste prováděli testování každé tři až šest měsíců a také v případě, že vaše zařízení nebylo nějakou dobu používáno nebo předtím, než je odvezete s sebou na cesty či do zahraničí, abyste měli jistotu, že správně funguje. 
Filtrační systém Black Berkey™ byl testován státními laboratořemi s akreditací EPA a výsledky předčily normy NSF/ANSI 53.
 
DLOUHÁ ŽIVOTNOST
Není nutné kupovat drahé filtry na jedno použití. Filtrační vložky Black Berkey™ lze čistit! 
Sníží-li se průtok filtrované vody, stačí očistit filtrační vložky Black Berkey™ pod tekoucí vodou pomocí hrubé části houbičky na nádobí, znovu je instalovat a váš systém bude opět připraven filtrovat vodu. Každá filtrační vložka dokáže přefiltrovat více než 11 350 litrů vody (u dvou válců je to více než 22 700 litrů) a poskytovat vám řadu let čistou a zdravotně nezávadnou vodu. 
 

Balení obsahuje nerezový filtr Go Berkey, 1 ks filtrační vložky Black Berkey, primer Black Berkey, víko, láhev Sport Berkey a obal.


Video: Snadné a rychle sestavení filtračního systému Berkey
 

(Stručný překlad videa) Před započetím si pečlivě umyjte ruce, aby součásti filtrace zůstaly čisté. Zkontrolujte obsah balení. 
- Vložte zespodu víka šroubek a shora přišroubujte úchyt. 
- Vybalte kohoutek, nasuňte na jeho závit těsnění (plochou stranou k výpusti), zasuňte závit zvenku do otvoru na boku spodní nádoby a pootočte jím vlevo do polohy “9 hodin”.  
- Navlečte těsnění na závit kohoutku uvnitř nádoby, našroubujte na závit matici a rukou dotáhněte. Přidržte matici uvnitř a druhou rukou pootočte kohoutem doprava do pozice “12 hodin”.
- Pokud jste neobjednali plný počet filtrů, utěsněte nadbytečné otvory ve dně horní nádoby bílými nebo černými zátkami. Bílé zátky vložte tak, aby jedno těsnění přiléhalo ke dnu nádoby shora a druhé zdola a utáhněte. Černé zátky jednoduše zasuňte do otvorů. 
- Připravte filtrační vložky Berkey k použití. Detailní instrukce k “primování” vložek viz návod.
- Na závit primované filtrační vložky nasuňte těsnění a vložte závit do otvoru ve dně horní nádoby. Na závit našroubujte křídlovou matku a rukou utáhněte. (Nepoužívejte nářadí k dotažení, aby se nestrhly závity.)
- Na závěr posaďte horní nádobu na spodní, naplňte horní nádobu vodou a uzavřete ji víkem. Filtrace běží.
 

Přečtěte si také:

V této kategorii najdete vodní filtry Berkey, které vyčistí vodu od škodlivin. Jsou vyrobeny z vysoce leštěné nerezové oceli. Jsou přenosné, nezávislé na přívodu elektřiny a vodovodu. Díky tomu je využijete také na chalupě, chatě i při cestování a aktivitách v přírodě. Využijete je také v naléhavých případech ohrožení či nouze. Můžete si pomocí nich opatřit vodu i z nekontrolovatelných zdrojů.