Neohodnoceno

Elektrický mlýnek na obilí Waldner Biotech MONA

Elegantní, stylový a výkonný mlýnek na obilí MONA, který rozzáří každou kuchyni. Mlýnky Waldner Biotech jsou vyráběny výhradně z masivního dřeva (modřín, nebo borovice). Silný motor poskytuje více výkonu ke kvalitnímu mletí obilí.

Varianta
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Kód: WMMB WMMM2 Zvolte variantu
Značka: Waldner Biotech
11 990 Kč 11 490 Kč od 11 490 Kč
Kategorie: Kuchyňské přístroje
Záruka: 8 roků
Rozměry: výška 32 cm
Záruka: 8 let
Příkon: 400 W
Hmotnost: 7.5 kg
Napětí: 230 V
Typ dřeva: borovice / modřín
Mlecí výkon: 120 g/m
Kapacita násypky: 1 000g
Průměr mlecího kamene: 9 cm
Mlecí kameny: korund a keramika
Domácí mlýnek na obilí Waldner Biotech Mona
Novinka Tip
Elektrický mlýnek Waldner Biotech MONA stačí postavit na stabilní a vodorovnou plochu a nastavit jemnost mletí (uvolníte jistící šroub a otáčením násypky nastavíte požadovanou hrubost, poté opět zajistíte šroubem). Během krátké chvilky pomelete obilí na kvalitní mouku plnou minerálních látek a vlákniny.
 
Výkon a výsledek mletí obilí závisí na vlastnostech mletého materiálu. Čím sušší je materiál, tím vyšší je výkon a jemnost mletí.
 
Obilí: špalda, pšenice, proso, žito, kukuřice, rýže, cizrna atd.: jemné až hrubé mletí 
Obilí a semena: oves, sójové boby, fazole atd.: středně jemné až hrubé mletí
Koření a sůl: fenykl, kmín, koriandr, mořská sůl atd.: jemné až hrubé mletí (s příměsí obilí)  
 
Kamenné mlýnky nejsou vhodné na mletí olejnatých semen: slunečnice, sezam, lněné semínko, mák apod.
 
 

S elektrickým mlýnkem Waldner Biotech MONA získáte z obilí maximum živin

Pokud jste opravdu labužníci nebo nadšenci do zdravé výživy - nejlepší cestou je koupě domácího kamenného mlýnku na obilí, díky kterému získáte kdykoli celozrnnou mouku zaručeně čerstvou a dokonce umletou mezi kameny. Taková čerstvě umletá mouka krásně voní, skvěle chutná a jsou v ní zachovány všechny živiny i kvalitní nenasycené mastné kyseliny.

Otruby (obal zrn) jsou zdrojem prospěšné vlákniny, obsahují i většinu kyseliny fytinové a minerálních látek (fosfor, draslík, mangan, železo vápník hořčík). Moučné jádro zrna (endosperm) obsahuje nejvíce bílkovin (zejména lepek), škrob a málo živin. A nakonec klíček (zárodek) na hřbetní straně zrna obsahuje zejména zdravé tuky - tzv. nenasycené mastné kyseliny a v nich rozpuštěné vitamíny. Jsou tam také velmi kvalitní bílkoviny, vitamíny E, B, B1, B6 a enzymy. V klíčku je ukryt zdroj dalšího života, vitamín E je antioxidant, který zabraňuje ničení buněk, je důležitý pro zdravou kůži i reprodukční systém. Díky mlýnku Waldner Biotech MONA zpracujete všechny tyto cenné látky.
 

Bezpečný provoz a snadná údržba

Pojistka proti přehřátí vám umožní využít výkon tohoto přístroje naplno, bez obavy poškození motoru.

Mlecí kameny jsou samoostřící, není potřeba žádná dodatečná provozní údržba.

 

mlýnku Waldner Biotech MONA získal náročné "TÜV" certifikáty, které garantují vysokou kvalitu produktu. Úspěšně prošel také certifikací "AGES" (The Agency for Health and Alimentation Protection).

 

Přečtěte si také:

V této kategorii najdete masivní ruční i elektrické mlýnky a vločkovače. Obilné mlýnky jsou opatřeny samoostřícími mlecími kameny. Díky silnému motoru zvládnou zpracovat i větší množství obilí, semena, luštěniny, koření a sůl. Pomocí vločkovače si v pohodlí domova připravíte chutné ovesné vločky. Údržba obilných mlýnků a vločkovače je snadná a provoz je bezpečný.