Neohodnoceno

Lis na olej Yden CI pro zdravé za studena lisované oleje

Ty nejzdravější oleje si nyní můžete připravit v pohodlí domova s lisem na olej Yden CI. Jistě oceníte pohodlné ovládání, snadné čištění a výbornou výtěžnost. Můžete zpracovávat semínka slunečnice, vlašské ořechy, lněné či konopné semínko a spoustu dalších.

Skladem (1 ks)
Kód: YLOCI
Značka: Yden
10 490 Kč
Kategorie: Výkonné odšťavňovače s velkým plnicím otvorem
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5.5 kg
Rozměry: (Š x H x V): 18 x 30 x 35 cm
Váha: 4,3 kg
Záruka: 2 roky
Příkon: 650 W
Kapacita: 2 kg/h
Materiál hřídele: nerezová ocel
Doba provozu: 30 min
Výtěžnost: max 50%
Lisování olejů za studena
Tip
ZdarmaZdarma
Přírodní panenské za studena lisované oleje lze nyní ze semínek a ořechů snadno připravit v pohodlí domova díky lisu Yden. Za studena lisované oleje jsou mimořádně zdravé, mají bohatou chuť i aroma. Zachovávají přírodní živiny a esenciální tuky. Oleje z rozličných surovin obsahují různé nutrienty prospěšné pro naše zdraví.
 
Například semínka slunečnice jsou vhodná k prevenci cévních chorob. Semínka Perilla jsou bohatá na omega 3 mastné kyseliny, dobré pro tepny a ke snížení cholesterolu. Vlašské či piniové ořechy podporují cirkulaci krve. Konopná semínka jsou bohatá na proteiny, polynenasycené mastné kyseliny, omega 6 a omega 3 mastné kyseliny a nerozpustné vlákniny. Je dobrým zdrojem antioxidantů a vitamínu E.
 

S lisem Yden CI si snadno vyrobíte domácí olej z rozmanitých semínek či ořechů

Podle typu oleje vyberte suroviny, které chcete extrahovat. Nakrájejte či nadrťte ingredience, které potřebují řezání nebo dělení. Suroviny, které jsou větší než arašídy je nutné před lisováním rozdělit na menší kousky.
 
K získání optimálního množství olejů prosím používejte suché (nemáčené) suroviny. Suroviny s vlhkostí přes 10% můžou vést k neoptimálnímu výsledku lisování. Mokré nebo vlhké suroviny je třeba před extrahováním oleje dokonale vysušit. K odstranění přebytečné vlhkosti pro vyšší olejovou výtěžnost použijte troubu nebo vhodnou sušičku potravin. 
 
Vylisovaný olej nechte usadit po dobu 15 – 30 minut. Čerstvě lisované oleje jsou zpočátku obvykle neprůhledné / matné a mírně pěnivé. Sedimentace do čistoty obvykle trvá právě 15 – 30 minut.
 
Aby se zabránilo rychlému žluknutí oleje, doporučujeme jej uložit do tmavých skleněných lahví, jako prevenci poškození oleje slunečním světlem. Uchovávejte láhve s oleji v chladu nebo při teplotě pod 20 °C.
 
Výtěžnost oleje se může lišit podle kvality a stáří surovin. Berte prosím na vědomí, že různé suroviny mají různou výtěžnost.
 

Snadná obsluha i čištění

Lis na olej Ydenjednoduchý systém obsluhy a snadno se čistí i udržuje. Ovládání lisu zajistí jedno jednoduché tlačítko bez nutnosti nastavování. Jakmile v násypce dojdou suroviny, lis se automaticky vypne. Při následném lisování rozdílných surovin stačí hřídele a síto jednoduše otřít hadříkem. Po ukončení veškerého lisování se odstraní zbylé usazeniny. Celý proces čištění je otázkou pár minut.
 

Kategorie značky Yden obsahuje sušičky potravin i lis na olej. Sušičky umožňují zdravé sušení potravin klasickým způsobem i za pomoci infračerveného záření. To umožňuje uchovat v potravinách všechny vitamíny a další výživné látky. Pomocí lisu na olej si připravíte zdravé za studena lisované oleje. Umí zpracovat slunečnici, lněné a konopné semínko i vlašské ořechy.

 

Vyzkoušejte i produkty dalších značek: