Neohodnoceno

Ruční mlýnek na obilí Waldner Biotech FARINA

Ruční mlýnek Farina od firmy Waldner Biotech je vyroben z masivu. Vhodný na mletí obilí i zrn vhodných k výrobě bezlepkové mouky.

Momentálně nedostupné
Kód: WMFR
Značka: Waldner Biotech
5 490 Kč
Kategorie: Kuchyňské přístroje
Záruka: 5 roků
Hmotnost: 2.3 kg
Rozměry: 29 x 14 x 16 cm
Prodloužená záruka: 5 let
Hmotnost: 2
Typ dřeva: modřín
Mlecí výkon: 35 g/m
Kapacita násypky: 450 g
Průměr mlecího kamene: 6 cm
Mlecí kameny: korund a keramika
Mlýnek na celozrnnou mouku Waldner Biotech
ZdarmaZdarma

Mletí obilí na kamenném mlýně je způsob starý několik tisíciletí, prověřený minulými generacemi. Mezi otáčející se mlýnskými kameny si celé zrno zachová obsah cenných enzymů.

Ruční mlýnek Farina firmy Waldner Biotech obsahuje samobrousící mlýnské kameny. Hnací hřídel a kuličkové ložisko mají tichý a hladký chod. Mlecí kámen je vyroben ze zvláště tvrdých přírodních kamenů, které jsou uloženy v cementu. Kameny mají velmi dlouhou životnost. Samy se dobrušují a jsou díky tomu bezúdržbové. Vnější povrch byl ošetřený s AURO balzámem ze včelího vosku.

 

Proč mlít na kamenném mlýnku Farina?

Pokud jste opravdu labužníci nebo nadšenci do zdravé výživy - nejlepší cestou je koupě domácího kamenného mlýnku na obilí, díky kterému získáte kdykoli celozrnnou mouku zaručeně čerstvou. Taková čerstvě umletá mouka krásně voní, skvěle chutná a jsou v ní zachovány všechny živiny i kvalitní nenasycené mastné kyseliny.

Aby bylo možné uvést ruční mlýnek Farina do provozu, musíte jej svěrkami upevnit k pracovní ploše. Nastavíte jemnost mletí pomocí regulačního šroubu a můžete mlít obilí i zrna vhodná k výrobě bezlepkové mouky.

V ručním mlýnku Farina lze mlít všechny druhy obilí a olejnatá semena pouze smísená s obilím. K mletí obilí na kamenném mlýnku lze používat pouze suché a dobře vyčištěné obilí, protože kamínky v obilí mohou mlýnek poškodit.

Výkon a výsledek mletí obilí závisí na vlastnostech mletého materiálu. Čím sušší je materiál, tím vyšší je výkon a jemnost mletí.
 
Obilí: špalda, pšenice, proso, žito, kukuřice, rýže, cizrna atd.: jemné až hrubé mletí 
Obilí a semena: oves, sójové boby, fazole atd.: středně jemné až hrubé mletí
Koření a sůl: fenykl, kmín, koriandr, mořská sůl atd.: jemné až hrubé mletí (s příměsí obilí)  
 
Kamenné mlýnky nejsou vhodné na mletí olejnatých semen: slunečnice, sezam, lněné semínko, mák apod.

V této kategorii najdete masivní ruční i elektrické mlýnky a vločkovače. Obilné mlýnky jsou opatřeny samoostřícími mlecími kameny. Díky silnému motoru zvládnou zpracovat i větší množství obilí, semena, luštěniny, koření a sůl. Pomocí vločkovače si v pohodlí domova připravíte chutné ovesné vločky. Údržba obilných mlýnků a vločkovače je snadná a provoz je bezpečný.