Neohodnoceno

Rychlovarná konvice Sage SKE825BSS s nastavitelnou teplotou

Varná konvice s nastavitelnou teplotou Sage SKE825 je prvotřídním výrobkem do vaší kuchyně.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
Kód: SABKE820
Značka: Sage
3 290 Kč –9 % 2 990 Kč
Kategorie: Kuchyňské přístroje
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 2 kg
Příkon: 2200 W
Prodloužená záruka: 36 měsíců
Položka byla vyprodána…
Nerezová konvice s funkcí Keep Warm
Akce Novinka
3 290 Kč –9 %

Varná konvice Sage SKE825, která měla v minulosti označení BKE820 (Catler KE8010), potěší především milovníky lahodného čaje a dobré kávy. S rychlovarnou konvicí Sage již není třeba hlídat teplotu vody pro přípravu bílého či zeleného čaje, stačí jen stisknout tlačítko s jednou z pěti teplot. Kvalita a teplota vody jsou důležitými faktory ovlivňujícími výslednou kvalitu a chuť připraveného čaje. Funkce Keep Warm pak zajistí udržení nastavené teploty po dobu 20 minut.

Varná konvice s nastavitelnou teplotou Sage SKE825 je prvotřídním výrobkem. Samozřejmostí je i provedení v kvalitní nerezové oceli, což dotváří celkový dojem této technologicky i designově vydařené konvice ze serie 800. Bezpečnostní mechanismus tlumeného otevírání víka po stisknutí tlačítka sám otevře víko konvice pro rychlejší a snadnější plnění.


FUNKCE UDRŽENÍ TEPLOTY - KEEP WARM

Funkci KEEP WARM lze aktivovat kdykoli během ohřevu nebo do jedné minuty po jeho ukončení. Jakmile voda dosáhne nastavené teploty ve stupních Celsia, funkce KEEP WARM bude tuto teplotu udržovat po dobu 20 minut. Pokud je  stisknuto tlačítko 100° a současně aktivována funkce KEEP WARM, bude voda přivedená k varu udržována při teplotě přibližně 95°C po dobu 20 minut.  Je-li aktivní funkce KEEP WARM, konvice se automaticky vypne v případě, že je sejmuta z podstavce.


ELEKTRONICKÉ OVLÁDÁNÍ TEPLOTY VODY

Elektronický ovládací panel nabízí volbu pěti různých teplot ve stupních Celsia pro přípravu různých druhů čajů nebo kávy: 80°, 85°, 90°, 95° a 100°.


BEZPEČNOSTNÍ OCHRANA PŘI CHODU NAPRÁZDNO

Rychlovarná konvice Sage SKE825 je vybavena bezpečnostním zařízením, které ji chrání proti přehřátí v případě uvedení do provozu s nedostatečným množstvím vody. Pokud takováto situace nastane, ohřev konvice se zastaví a zazní nepřetržitý tón. Tlačítka START/CANCEL a KEEP WARM budou blikat červeně. Jakmile konvice dostatečně vychladne, bezpečnostní zařízení se automaticky odblokuje.

 

NEJVHODNĚJŠÍ TEPLOTA VODY PRO PŘÍPRAVU ČAJE A KÁVY

Vzhledem k tomu, že různé druhy čajů se pěstují v odlišných podmínkách a vyžadují rozdílné procesy zpracování, je nutné pro rozvinutí jejich jedinečné chuti a aroma zajistit kvalitní vodu a optimální teplotu vody.

Všeobecně platí, že příliš horká voda způsobí vyluhování tříslovin a dalších substancí a výsledný nápoj má hořkou chuť až pachuť. Čaj zalitý příliš chladnou vodou bude mít mdlou až vodovou chuť, protože se aromatické a chuťové složky uvolnily z čajových lístků jen málo. Pokud tedy například přelijeme zelený čaj, bílý čaj nebo čaj Oolong příliš horkou vodou, může dojít k přepaření čajových lístků, které se projeví v hořké a trpké chuti hotového nápoje.

Dále platí, že příliš dlouhé louhování čajových lístků se může projevit v hořké a nepříjemné chuti, zatímco příliš krátká doba louhování způsobí slabou a neurčitou chuť výsledného nápoje. Pro dosažení optimální chuti a aroma doporučujeme nastavit na vaší varné konvici SKE 825 teplotu doporučenou pro váš oblíbený čaj nebo kávu.

Značka Sage zahrnuje toastery, konvice, grily, odšťavňovače a mnoho dalšího. Nechybí ani všestranný hrnec, multifunkční trouba z nerezu s funkcí pomalého vaření, domácí pekárna, kuchyňský robot či food proccessor nebo zmrzlinovač. Najdete zde i výrobník espressa a další produkty.