Neohodnoceno

Sada 3 nožů Samura BLACKSMITH

Tato sada kuchyňských nožů Samura Blacksmith v japonském dárkovém balení s látkovým pouzdrem uvnitř je dokonalým spojením 3 oblíbených japonských nožů. V této sadě naleznete univerzální nůž, kuchařský nůž Santoku a japonský sekáček Nakiri.

Skladem (> 5 ks)
Kód: SNBLS3N
Značka: Samura
5 399 Kč
Kategorie: Kuchyňské vybavení
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.639 kg
Hmotnost: 639 g
Materiál čepele: kovaná AUS-8 ocel
Materiál rukojeti: Micarta
Záruka: 2 roky
Mytí: nelze mýt v myčce
Název kolekce: BLACKSMITH
Typ nože: univerzální nůž, nůž Santoku, nůž Nakiri
Délka čepele: 0
Celková délka: 37 cm
Značka materiálu čepele: AUS-8
Tvrdost: 58 HRC
Povrch čepele: nepotažená
Barva rukojeti: Černo/stříbrná

Nože Samura představují symbiózu evropské spolehlivosti a japonské nožířské tradice

Tato sada kuchyňských nožů Samura Blacksmith v japonském dárkovém balení s látkovým pouzdrem uvnitř, je dokonalým spojením 3 oblíbených japonských nožů. V této sadě naleznete univerzální nůž, kuchařský nůž Santoku a japonský sekáček Nakiri. Kuchyňské nože Blacksmith jsou ručně kované z vysoce uhlíkové oceli AUS-8 Hammered. Tvrdost čepele Rockwell je 58-59 HRC je srovnatelná pouze s odolnou ocelí samurajského meče. Neobyčejný povrch čepele, který připomíná lunární krátery, nemá pouze estetický důvod, ale je také velice praktický při práci - vzduchové kapsy zamezují ulpívání potravin na čepeli. Jednou vyzkoušíte práci s tímto nožem a okamžitě pochopíte rozdíl.

 

Nože značky Samura jsou vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli, kalené na 58 - 61 HRC. Čepele mají japonský tvar a jemné zúžení ze špičky, díky čemuž disponují fantastickým řezným výkonem. Pro rukojeť používáme nejlepší moderní materiály: Micarta, G10, stabilizované dřevo, plast s jemným povrchem, Kraton a kompozity. Nože Samura jsou naostřeny v úhlu 17 stupňů. To je více než u japonských nožů, ale méně než u evropských nožů.

 

Tradiční japonský šéfkuchařský nůž Santoku je navržen tak, aby dokázal vykonávat stejné kuchyňské práce jako evropský šéfkuchařský nůž. Rozdíl můžete najít ve tvaru čepele - jeho špička směřuje dolů a ostří má přímější tvar. Tento nůž je velmi vhodný na sekání a krájení zeleniny a ovoce a krájení masa a ryb. Délka čepele nože je 182 mm.

Univerzální nůž je v kuchyni využíván nejčastěji. Díky zúžené špičce je tento univerzální kuchyňský nůž skvělý pro krájení zeleniny a bylinek i krájení masa a ryb. Délka čepele - 162 mm.

Japonský sekáček Nakiri disponuje širokou, ale tenkou čepelí bez špičky. Je ideální k sekání a krájení všech druhů zeleniny, ovoce a bylinek. Tento nůž s téměř obdélníkovým tvarem vám umožní krájet potraviny bez zbytečných pohybů, rychle a snadno. Délka čepele - 168 mm.

Rukojeti kuchyňských nožů Blacksmith jsou vyrobeny z materiálu Micarta. Tento materiál je vysoce odolný vůči mechanickému namáhání, vodě, teplotním extrémům a neabsorbuje nepříjemné pachy. Manuální povrchová úprava je příjemná na dotek. Nůž pevně drží v ruce, neotáčí se a v místě, kde se spojuje s čepelí, nevznikají dutiny a mezery.

Kuchyňské nože Blacksmith nelze mýt v myčce na nádobí, omývejte je pouze ručně mycím prostředkem a jemnou houbičkou a vždy je ihned vysušte do sucha.  Čepel doporučujeme pravidelně mazat olejem z kamélie nebo hřebíčku.

 

Celková délka:    37 cm
Hmotnost:           639 ​g

 

Účel a důležitost broušení a leštění nožů

Kvalita a přísné dodržování obráběcích technik nám poskytuje odpověď na otázku, proč jsou některé nože lepší, pokud porovnáváme jejich řeznou kapacitu a zachování ostrosti.

Vlastnosti kvalitního kuchyňského nože značně závisí na stupni jeho konečného broušení a leštění v poslední fázi výroby. Tímto procesem je ovlivněna nejen schopnost nože udržet ostrost po delší dobu, ale také samotný výkon - maximální výsledky s minimálním úsilím. Navíc také odráží krásu a dokonalost vzhledu nože a poskytuje dodatečnou ochranu proti korozi. 

 

 

 

 

Tato kategorie obsahuje sady japonských nožů z nejlepší damaškové či japonské a švédské oceli. Jsou naostřeny v úhlu 17 stupňů a disponují fantastickým řezným výkonem. Jejich rukojeť je vyrobena z nejmodernějších materiálů. Tyto sady obsahují nůž na ovoce, univerzální a šéfkuchařský nůž.