Neohodnoceno

Smart kontaktní BBQ gril s teplotní sondou Sage BGR840

Smart kontaktní gril Sage BGR840 je vybaven integrovanou teplotní sondou, díky které vždy připravíte maso a ryby přesně podle svých potřeb. Kontaktní gril Sage BGR840 lze použít i jako otevřený, kdy získáme 2 grilovací desky.

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
Kód: SABGR840
Značka: Sage
10 590 Kč –6 % 9 990 Kč
Kategorie: Gril na přípravu zdravých potravin bez tuku
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 9.6 kg
Rozměry: 41 x 36,5 x 18 cm
Příkon: 2 400 W
Prodloužená záruka: 36 měsíců
Hmotnost: 8,9 kg
Materiál: slitina ušlechtilých kovů a nerezové oceli
Rozměr grilovacích desek: 34 x 26 cm
Nastavitelný termostat: 160°C - 230°C
Položka byla vyprodána…
Kontaktní gril na přípravu steaků, ryb, palačinek či sázených vajec
Akce Novinka
ZdarmaZdarma 10 590 Kč –6 %

Kontaktní gril Sage BGR840 dokáže připravit zdravé a lahodné pokrmy během chvilky, a to bez přidání jediné kapky tuku! Ugrilujte si křupavou zeleninu, pstruha, šťavnatý steak.

 

Kontaktní gril Sage BGR840 s integrovanou teplotní sondou

Smart kontaktní gril Sage BGR840 je vybaven integrovanou teplotní sondou, díky které vždy připravíte maso přesně podle svých představ. Menu teplotní sondy nabízí 5 nastavení podle druhu masa (hovězí, jehněčí, vepřové, kuřecí a ryby) včetně typu přípravy (od krvavého až po propečený steak). Teplotní sonda na základě zadaného druhu masa a typu propečení pak pozná, kdy je maso hotové. Rozsah teploty pečení je 160-230 °C.

Součástí menu teplotní sondy je funkce "REST MEAT" (odpočinutí). Je zvláště důležité nechat maso před konzumací odpočinout alespoň na 3 minuty, aby se mohly šťáva a chuť rovnoměrně rozprostřít skrz celou porci a nedošlo k nadbytečné ztrátě lahodné šťávy po prvním nakrojení. Během této fáze část zbytkové tepla se odpařuje a část tepla prostupuje masem, aby bylo maso i ve svém středu připraveno přesně tak, jak jste si přáli. Teplotní sonda tak nejen připraví maso podle Vašich preferencí, ale rovněž zabrání i jeho převaření.

Velkou předností grilu Sage BGR840 je Senzor Element IQ TM, který detekuje pokles teploty a vyrovnává je zvýšením toku tepla v dané oblasti. 

 

Zdravé BBQ grilování s minimálním množstvím oleje

Kontaktní gril Sage BGR840 nastavitelný sklon spodní grilovací desky. Větší sklon spodní desky je zejména vhodný pro odvádění vypečeného tuku do vyjímatelné odkapávací misky v případě, že je gril používán zavřený. Spodní grilovací deska je plochá.

Horní grilovací deska je žebrovaná. Je možné ji zajistit v určité výšce nad spodní deskou. Díky této funkci lze použít kontaktní gril Sage BGR840 také ke grilování křehkých potravin jako např. ryb nebo pečiva na hamburgery, aniž by na ně byla horní deska přitisknuta.

Poloha desky srovnaná do roviny je vhodná pro grilování párků, klobás, přípravu palačinek, sázených vajec apod., kdy je nutné, aby deska byla v rovině a potraviny z desky nesklouzávaly. Pokud chcete používat kontaktní gril otevřený, musí být spodní deska v rovné poloze.

Kontaktní gril Sage BGR840 lze velmi snadno přeměnit na otevřený BBQ gril. Získáte tak dvě grilovací desky, jednu žebrovanou, druhou plochou.

Obě grilovací desky mají zapuštěné topné těleso a jsou vyjímatelné, což umožňuje jejich vzájemnou záměnu (pro snadné vyjmutí slouží speciální tlačítko).

Grilovací desky lze mýt v myčce na nádobí. Obě grilovací desky mají nepřilnavou povrchovou úpravu Quantanium™ PFO free. Příprava pokrmů na nepřilnavém povrchu Quantanium™ PFOA free minimalizuje potřebu používání olejů.

 

Přečtěte si také: 

Značka Sage zahrnuje toastery, konvice, grily, odšťavňovače a mnoho dalšího. Nechybí ani všestranný hrnec, multifunkční trouba z nerezu s funkcí pomalého vaření, domácí pekárna, kuchyňský robot či food proccessor nebo zmrzlinovač. Najdete zde i výrobník espressa a další produkty.