Neohodnoceno

Startovací sada šéfkuchaře 2 (SD67-0220M) Samura DAMASCUS 67

Produktová řada Samura Damascus 67 je vrcholem japonského minimalismu. Obsahuje kvalitní nůž na ovoce a zeleninu SD67-0010, univerzální nůž SD67-0023 a šéfkuchařský nůž SD67-0085. 

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: SND67SSS2
4 999 Kč
Kategorie: Kuchyňské vybavení
Velikost balení (cm): 39,3 x 17,1 x 3,6
Váha balení (g): 735
Materiál čepele: Damašková ocel 67 vrstev
Značka materiálu čepele: AUS-8
Tvrdost: 61 HRC
Materiál rukojeti: Micarta
Barva rukojeti: černá
Záruka: 2 roky
Mytí: nelze mýt v myčce
Název kolekce: DAMASCUS67
Typ nože: nůž na ovoce a zeleninu, univerzální nůž, šéfkuchařský nůž
Položka byla vyprodána…

Symbióza japonské nožířské tradice a evropské spolehlivosti - to jsou nože Samura 

Obsahem startovací sady šéfkuchaře DAMASCUS 67 je nůž na ovoce a zeleninu SD67-0010, univerzální nůž SD67-0023 a šéfkuchařský nůž SD67-0085. Jde o vrcholovou produktovou řadu Samura Damascus 67 japonského minimalismu. Je to nejkrásnější ze všech séri. Nože se pyšní ostrou čepelí, jsou tenké a disponují ostrou ergonomickou oválnou rukojetí. Výrazným prvkem celé produktové řady Samura Damascus 67 je naše inovativní balení s brusným papírem. Nůž můžete díky tomu kdykoli naostřit a vrátit mu tak jeho původní ostrost. Nedoporučujeme mytí v myčce na nádobí.

 

Nože Samura jsou naostřeny v úhlu 17 stupňů, což je více než u japonských nožů, ale méně než u evropských nožů. Tyto nože jsou vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli, kalené na 58 - 61 HRC. Čepele mají japonský tvar a jemné zúžení ze špičky, díky čemuž mají fantastický řezný výkon. Pro rukojeť používáme nejlepší moderní materiály: Micarta, G10, stabilizované dřevo, plast s jemným povrchem, Kraton a kompozity.

 

 

Samura DAMASCUS 67 Startovací sada šéfkuchaře 2 obsahuje nůž na ovoce a zeleninu, univerzální kuchyňský nůž a kuchyňský nůž evropský šéfkuchař.

Samura DAMASCUS 67 Nůž na ovoce a zeleninu
Celková délka:    21 cm
Délka čepele:      9,8 cm
Hmotnost:           83 ​g

Samura DAMASCUS 67 Univerzální kuchyňský nůž
Celková délka:    26,5 cm
Délka čepele:      15 cm
Hmotnost:           105 ​g

Samura DAMASCUS 67 Kuchyňský nůž evropský šéfkuchař
Celková délka:    33 cm
Délka čepele:      20,8 cm
Hmotnost:           195 ​g

 

Péče o nože do kuchyně

Správná péče o kuchyňské nože je celá věda, jednoduchá, ale podstatná. Díky dodržování několika jednoduchých pravidel můžete výrazně prodloužit životnost dobrého nože a přetvořit vaše běžné vaření na snadný a zároveň kreativní proces.

 

Účel a důležitost broušení a leštění nožů

Vlastnosti kvalitního kuchyňského nože významně závisí na stupni jeho konečného broušení a leštění v poslední fázi výroby. Tímto procesem je ovlivněna nejen schopnost nože udržet ostrost po delší dobu, ale také samotný výkon - maximální výsledky s minimálním úsilím. Nože Samura navíc také odráží krásu a dokonalost vzhledu nože a poskytuje dodatečnou ochranu proti korozi. Kvalita a přísné dodržování obráběcích technik nám poskytuje odpověď na otázku, proč jsou některé nože lepší, pokud porovnáváme jejich řeznou kapacitu a zachování ostrosti.