Neohodnoceno

Sušička potravin Yden CI IR D5 s technologií infračerveného záření

Infračervená sušička potravin Yden D5 disponuje kromě solárního módu také klasickým sušícím módem. Sušička je vyrobena z vysoce kvalitních a odolných materiálů a součástí jsou nerezové sušící tácy. Hygienicky čistý vzduch v sušičce zajišťuje filtr.

Skladem (> 5 ks)
Kód: YISD5
Značka: Yden
15 990 Kč
Kategorie: Sušení ovoce a zeleniny jako zdravý způsob uchování potravin
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 8.5 kg
Rozměry: (Š × H × V): 41 x 46 x 29 cm
Záruka: 2 roky
Příkon: 500 W
Hmotnost: 8 kg
Nastavitelný termostat: 35°C - 70°C
Plocha tácu: 33 x 35,5 cm
Sušící plocha: 0,586 m2 / objem 7 l
Obsah balení: 5x nerezový tác, odkapávací tác, vzduchový filtr, silikonové chňapky
Infračervená sušička Yden na ovoce a zeleninu
Akce Tip
ZdarmaZdarma

Sušička potravin s infračerveným zářením

Hlavní předností sušičky potravin Yden D5 je solární mód, který využívá infračerveného záření NIR (Near Infra-Red) a působí na potraviny stejně jako sluneční paprsky. Infračervené záření pomáhá uchovat v potravinách veškeré vitamíny stejně jako další výživné látky a minerály. U potravin jako jsou například broskve, maso nebo ryby působí infra červené záření preventivně proti rozkladu. V tomto nastavení si snadno připravíte svá vlastní vynikající “sluncem” sušená rajčata, sušené maso a ostatní potraviny, které potřebují trochu více slunečního svitu, aby získaly tu správnou chutnou konzistenci a vůni. 
 
Sušení “ve stínu” je správnou volbou, kdy je třeba potraviny sušit řízenou teplotou a cirkulací vzduchu. Skvělé a ideální nastavení pro raw recepty jako jsou například zeleninové chipsy, ovocné placky atd. Díky vylepšenému systému teplotní kontroly lze její nastavení říidit a udržovat po celou dobu procesu sušení.
 
Oba sušící programy lze navíc nastavit jak manuálně tak na automatické řízení. Sušička Yden CI IR D5 je jako jediná na trhu vybavena vlhkostním čidlem, které v průběhu procesu sušení monitoruje zbytkovou vlhkost potravin a přizpůsobuje nastavení času a teploty pro optimální výsledek sušení.
 
Nevíte si rady s ideálním nastavením pro jednotlivé druhy potravin? Nelámejte si hlavu - stačí nastavit automatický režim a sušička se o to postará za vás. Sušení potravin ještě nikdy nebylo tak snadné!

 

Výhody infračerveného záření

NIR (Near Infrared Ray) je infračervené záření krátké vlnové délky 0,75 - 3 mikrometry, které se nachází mimo oblast infra červeného spektra. Infračervené záření se obecně používá v průmyslu či medicíně díky mnohem vyšší termální využitelnosti než viditelné světlo nebo ultra fialové paprsky.

Když je sušička vedle běžné ohřevné spirály vybavena infračerveným zářičem, který emituje delší vlnění než je ve viditelném světle, záření proniká hluboko do potravin a podporuje vypařování zvýšením osmotického tlaku vlhkosti. Díky tomu dochází k rychlejšímu sušení a současně minimalizaci destrukce výživných látek v potravinách. Reflexní nerezová plocha na zadní straně dvířek sušičky Yden IR D5 navíc odráží světelnou i termální energii a umožňuje rovnoměrné sušení díky difuznímu reflexnímu efektu. Tato inovace snižuje spotřebu energie, zvyšuje efektivitu a zkracuje dobu sušení. Díky využití infračerveného záření umožňuje sušička IR D5 optimalizovat proces sušení nejrůznějších surovin.
 

V sušičce potravin Yden CI IR D5 získáte

  • Raw chipsy - proměňte ovoce a zeleninu v delikátní a zdravé chipsy, např. jablka, kiwi, kaki, kapustu, okurky, sladké brambory a mnoho dalšího. Podle chuti lze chipsy i "okořenit" (ovocné třeba skořicí či vanilkou a zeleninové například solí, pepřem, chilli, nebo bylinkami).
  • Raw krekry a chleby - vytvořte si své vlastní raw krekry a chleby – stačí semínka namočit a přimíchat ořechy či jiné ingredience. (Jako pojivo použijte lněná semínka nebo chia, která po namočení "lepí".)
  • Instantní polévky - připravte si zdravou instantní polévku s intenzivní chutí - usušte směs své oblíbené zeleniny a rozemelte ji. Následně stačí přelít vodou požadované teploty nebo klidně konzumovat za studena.
  • Usušená raw semínka - ideální pro sušení dýňových semínek a slunečnice.
  • Sušené čerstvé bylinky - využijte možnosti sezónního sběru čerstvých bylinek ve větším množství. Co nepoužijete ihned můžete do zásoby usušit v sušičce pro delší a snadnější skladování.
  • Cereální tyčinky - vytvořte si vlastní müsli tyčinky s ovsem, kousky sušeného ovoce, jogurtu, medu, kokosu a ořechů.
  • Sušené maso - usušte si maso marinované v bylinkách a koření.
  • Jogurt - se sušičkou potravin je výroba jogurtu snadnější než kdy jindy. V sušičce snadno nastavíte stálou teplotu potřebnou pro ideální množení jogurtových bakteriálních kultur. 


Video: Infra sušička Yden CI IR D5


Video: Proces sušení v infra sušičce Yden CI IR D5


Video: Srovnání sušených potravin před a po v infra sušičce Yden CI IR D5

 

 

Přečtěte si také:

Kategorie značky Yden obsahuje sušičky potravin i lis na olej. Sušičky umožňují zdravé sušení potravin klasickým způsobem i za pomoci infračerveného záření. To umožňuje uchovat v potravinách všechny vitamíny a další výživné látky. Pomocí lisu na olej si připravíte zdravé za studena lisované oleje. Umí zpracovat slunečnici, lněné a konopné semínko i vlašské ořechy.

 

Vyzkoušejte i produkty dalších značek: