Neohodnoceno

Vodní filtr Light Berkey s uhlíkovými filtračními vložkami

Přenosné vodní filtry Light Berkey® poslouží v domácnosti menším a středně velkým rodinám. Díky nezávislosti na připojení k elektřině a vodovodu jsou plně využitelné také při cestování i aktivitách v přírodě.

Varianta
Momentálně nedostupné
Kód: B-BL4X2-BB
11 380 Kč –30 % 7 990 Kč
Kategorie: Domácnost
Záruka: 5r/2r
Záruka: 5/2 filtrační zařízení/vložky
Materiál: BPA free kopolyester
Průměr: 23 cm
Objem vody: 10 litrů
Počet vložek: 2 filtrační vložky
Výška komory: 67 cm
Přefiltrovaný objem: 8 litrů za hodinu (dle praxe)
58 berkey light water filter1
Akce Tip
11 380 Kč –30 %
Všestranný systém vodních filtrů Light Berkey® vyčistí jak upravenou tak neupravenou vodu i z takových zdrojů, jako jsou jezera, potoky a rybníky, případně vodu z veřejných zdrojů v zemích, kde nejsou příliš přísné předpisy pro kvalitu pitné vody. Přenosné vodní filtry Light Berkey® jsou ideální pro každodenní používání doma, pro zásobování pitnou vodou v rekreačních objektech (chaty a chalupy) a pro aktivity v přírodě. Jsou naprosto nepostradatelné v prostředí, kde není k dispozici upravená voda, tlaková voda ani elektřina.
 

Systém vodních filtrů Light Berkey® odstraňuje:

 • viry,
 • patogenní bakterie,
 • hormony,
 • cysty,
 • parazity,
 • herbicidy,
 • pesticidy,
 • těkavé organické sloučeniny,
 • organická rozpouštědla,
 • radon 222
 • a trihalometany. 
 

Filtrací se ve vodě eliminuje obsah:

 • rzi,
 • bahna,
 • sedimentů,
 • olova,
 • truti.
 
Tím se voda zbavuje i nepříjemné chuti a zápachu.
 
Tento výkonný systém vyčistí jak upravenou tak neupravenou vodu i z takových zdrojů, jako jsou jezera, potoky a rybníky, případně vodu z veřejných zdrojů v zemích, kde nejsou příliš přísné předpisy pro kvalitu pitné vody. Přenosné vodní filtry Light Berkey® jsou ideální pro každodenní používání doma, pro zásobování pitnou vodou v rekreačních objektech (chaty a chalupy) a pro aktivity v přírodě. Jsou naprosto nepostradatelné v prostředí, kde není k dispozici upravená voda, tlaková voda ani elektřina. 
 

Čím vyšší počet filtračních vložek Black Berkey™, tím rychlejší průtok (filtrace) i kapacita systému (životnost).

Vodní filtry Light Berkey® se dodávají s filtračními vložkami Black Berkey™, které využívají nejnovějších technologických postupů pro čištění vody. Se dvěma filtračními vložkami Black Berkey™ má zařízení kapacitu 4 litry za hodinu.* Se čtyřmi filtračními vložkami Black Berkey® dosahuje zařízení kapacity až 8 litrů za hodinu.
(* Hodnoty jsou uvedeny z praxe, která se může podstatně lišit od laboratorních testů. Výpočet průtoku dle laboratorních testů vychází z plné horní komory. Při dvou filtračních vložkách je objem přefiltrované vody asi 15 litrů za hodinu, při 4 filtračních vložkách až 30 litrů za hodinu.)

 

Filtrační zařízení je zhotoveno z odolného BPA Free kopolyesteru (neobsahuje škodlivý Bisfenol A). Smontované zařízení má výšku 67 cm a průměr válce je 23 cm. Bez základny je výška filtračního systému Berkey Light® 53 cm.


Filtrační vložky Black Berkey™ lze čistit

Filtrační vložky Black Berkey™ mají dlouhou životnost. Není nutné kupovat drahé filtry na jedno použití. Sníží-li se průtok filtrované vody, stačí očistit filtrační vložky Black Berkey™ pod tekoucí vodou pomocí hrubé části houbičky na nádobí, znovu je instalovat a váš systém bude opět připraven filtrovat vodu. Každá filtrační vložka dokáže přefiltrovat více než 11 350 litrů vody (u dvou válců je to více než 22 700 litrů) a poskytovat vám řadu let čistou a zdravotně nezávadnou vodu.
 

Účinnost filtračních vložek Black Berkey™ si snadno sami otestujete

Vzhledem k tomu, že filtrační vložky Black Berkey™ jsou tak účinné, že dokáží z vody odstranit i červené potravinářské barvivo, máte možnost pravidelně testovat funkčnost vašeho systému. Doporučujeme, abyste tento test s červeným potravinářským barvivem provedli hned po prvním smontování filtračního systému. Rovněž doporučujeme, abyste prováděli testování každé tři až šest měsíců a také v případě, že vaše zařízení nebylo nějakou dobu používáno nebo předtím, než je odvezete s sebou na cesty či do zahraničí, abyste měli jistotu, že správně funguje. 
 
Filtrační systém Black Berkey™ byl testován státními laboratořemi s akreditací EPA a výsledky předčily normy NSF/ANSI 53.

 

Obsah balení:

 • vodní filtr Light Berkey
 • filtrační vložky Black Berkey - počet dle zvolené varianty
 • víko
 • kohoutek
 • návod v českém jazyce

Video: Berkey Light


(Stručný překlad videa) Lehký, průhledný a přenosný filtrační systém Berkey Light s hmotností 3 kg, průměrem 23 cm a výškou jen 67 cm zabere minimum místa. Objem je 10 l a se dvěma filtračními vložkami dokáže vyčistit přes 360 litrů vody za 24 h. (Lze rozšířit na 720 l / den.) Je ideální pro běžné rodiny i menší kolektivy. 
Je vyroben z BPA a BPS free kopolyesteru, který neabsorbuje ani neuvolňuje jakékoli chutě či vůně. 

Dlouhodobě odolává poškození či rozbití, což ho předurčuje jak pro použití v interiéru, tak venku během kempování apod. V případě ohrožení poslouží 100 až 200 lidem. Průhlednost umožňuje vidět, kolik vody je potřeba doplnit. S podstavcem lze plnit sklenice vodou bez nutnosti umístění filtru na okraj stolu. 
(Volitelnou možností je osvětlená základna.) 
Berkey Light je nejekonomičtější systém filtrace vody. 
 

Přečtěte si také:

V této kategorii najdete vodní filtry Berkey, které vyčistí vodu od škodlivin. Jsou vyrobeny z vysoce leštěné nerezové oceli. Jsou přenosné, nezávislé na přívodu elektřiny a vodovodu. Díky tomu je využijete také na chalupě, chatě i při cestování a aktivitách v přírodě. Využijete je také v naléhavých případech ohrožení či nouze. Můžete si pomocí nich opatřit vodu i z nekontrolovatelných zdrojů.