Neohodnoceno

Základní sada pro šéfkuchaře (SM-0220) Samura MO-V

Nože značky Samura jsou vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli, kalené na 58 - 61 HRC.

Skladem (2 ks)
Kód: SNMVZSS
3 799 Kč
Kategorie: Kuchyňské vybavení
Velikost balení (cm): 38,9 x 18,9 x 9
Váha balení (g): 1558
Materiál čepele: AUS-8
Tvrdost: 58 HRC
Materiál rukojeti: ABS plast
Záruka: 2 roky
Mytí: pouze ruční mytí
Typ nože: nůž na ovoce a zeleninu, univerzální nůž, šéfkuchařský nůž
Povrch čepele: nepotažená
Název kolekce: MO-V
Značka materiálu čepele: AUS-8

Symbióza japonské nožířské tradice a evropské spolehlivosti - to jsou nože Samura

Zakoupením sady MO-V v krásném dárkovém balení získá každý šéfkuchař minimální množství potřebných kuchyňských nožů. Cena za celou sadu kuchyňských nožů je zpravidla mnohem nižší než při nákupu každého nože zvlášť. Ani tato základní sada pro šéfkuchaře MO-V není výjimkou.

 

Tato sada, jako je už zvykem, zahrnuje nejaktuálnější a nejoblíbenější nože při vaření, mezi které patří nůž na ovoce a zeleninu, univerzální nůž a evropský šéfkuchařský nůž. Tyto nože jsou vhodné pro práci s téměř všemi typy potravin. Nejsou vhodné do myčky na nádobí.

 

Díky noži na ovoce a zeleninu snadno oloupete zeleninu, odstraníte povrchové vady a jádřince. Univerzální nůž vám pomůže s přípravou ingrediencí do salátu i sendviče nebo nakrájejt suroviny do polévky. Pomocí evropského šéfkuchařského nože ukrojíte rybí hlavy nebo nakrájíte maso, nakrouháte zelí, nasekatáte zeleninu na salát nebo rozkrojíte dort.

 

Řada Mo-V je vyrobena z oceli AUS-8. Vynikající naostření dělá vaření potěšením.Tato chytrá sada se z praktického dárku okamžitě změní na velkolepé překvapení.

 

Díky naostření nožů v úhlu 17 stupňů, což je více než u japonských nožů, ale méně než u evropských nožů, japonskému tvaru čepelí a jemným zúžením ze špičky, disponují nože značky Samura vynikajícím řezným výkonem. Jsou vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli, kalené na 58 - 61 HRC. Pro rukojeť jsou použity nejlepší moderní materiály: Micarta, G10, stabilizované dřevo, plast s jemným povrchem, Kraton a kompozity.

 

 

Rozdíl mezi sadami Samura MO-V Základní sada pro šéfkuchaře (baleno v pouzdře) a Samura MO-V Základní sada pro šéfkuchaře 2 (baleno v kartonu) je pouze v balení.

Samura MO-V Základní sada pro šéfkuchaře obsahuje:

Samura MO-V Nůž na ovoce a zeleninu
Celková délka:     21,7 cm
Délka čepele:       9 cm
Hmotnost:            85 ​g

Samura MO-V Univerzální nůž
Celková délka: 
  25,1 cm
Délka čepele:      13 cm
Hmotnost:            88 ​g

Samura MO-V Šéfkuchařský nůž
Celková délka:    34,5 cm
Délka čepele:      20 cm
Hmotnost:           221 ​g

 

Účel a důležitost broušení a leštění nožů

Stupeň broušení a leštění v poslední fázi výroby značně ovlivňuje vlastnosti kuchyňského nože. Tímto procesem je ovlivněna schopnost nože udržet ostrost po delší dobu i samotný výkon - maximální výsledky s minimálním úsilím. Navíc také odráží krásu a dokonalost vzhledu nože a poskytuje dodatečnou ochranu proti korozi. Kvalita a přísné dodržování obráběcích technik odpovídá na otázku, proč jsou některé nože lepší, pokud porovnáváme jejich řeznou kapacitu a zachování ostrosti.