Jak na přípravu zdravého sušeného česneku

Koupit kvalitní a dobrý česnek je někdy nadlidský úkol. Pokud ale máte to štěstí a měli jste vlastní sklizeň česneku, na nic nečekejte a nasušte si jej do zásoby. Díky sušení se mnohonásobně prodlouží jeho trvanlivost. Vzhledem k šetrnému způsobu sušení navíc neztratí nic ze své chuti, vůně nebo složení. Na skvělém česneku si tak můžete pochutnávat i uprostřed zimy. A jak na sušení česneku? V první řadě to chce mít kvalitní sušičku, ať už klasickou s rovnoměrným horizontálním prouděním vzduchu, nebo sušičku Yden s infračerveným zářením nebo sušením “ve stínu”. Oloupaný česnek můžete sušit buď po stroužcích, nebo nakrájený na plátky. Usušený česnek skladujte v celku, nebo jej rozmělněte na prášek a používejte jako jiné koření.

 

Sušička Sedona pro rovnoměrné sušení potravin
Akce Novinka Tip
ZdarmaZdarma
16 590 Kč

Sušička čerstvých potravin Sedona Supreme je vybavena jedinečnými prvky jako je digitální termostat, technologie duálního větrání, nerezové madlo a průhledné skleněné dveře.

Kód: SSS101
Infračervená sušička Yden na ovoce a zeleninu
Akce Tip
ZdarmaZdarma
15 990 Kč

Infračervená sušička potravin Yden D5 disponuje kromě solárního módu také klasickým sušícím módem. Sušička je vyrobena z vysoce kvalitních a odolných materiálů a součástí jsou...

Kód: YISD5
Sušička ovoce, zeleniny, masových proužků, obilovin
ZdarmaZdarma
7 790 Kč

Sušička potravin Yden CI 9013A vyniká rovnoměrným rozložením ohřátého vzduchu, který uchovává chuť a strukturu sušených potravin. Díky této sušičce můžete vytvořit chutné a...

Kód: YS9013A
Sušička ovoce, zeleniny, hub, ořechů
11 150 Kč–11 %
od 9 950 Kč

Pomocí sušičky potravin Excalibur lze sušit širokou paletu nejrůznějších potravin, od obilovin, ovoce a zeleniny až po maso.

Kód: SEC5CCE2
4 položek celkem