Jak nejlépe usušit rajčata v sušičce potravin

Sušená rajčata jsou oblíbenou pochoutkou. Představují nejen skvělou delikatesu, ale výborné jsou i do těstovin, rizot a dalších pokrmů. Pokud vám na zahrádce přebývají rajčátka, rozhodně si je nasušte do zásoby. Jednoduše tak prodloužíte jejich trvanlivost i o několik měsíců. Rajčata nakrájejte na půlky nebo čtvrtky. Pro urychlení sušení je můžete zbavit i dužiny, ale z hlediska nutričních hodnot je to škoda. Pro sušení v sušičce jsou ideální především masité odrůdy rajčat. Jednotlivé plátky nebo čtvrtky naskládejte na tácy, okořeňte dle chuti a vložte do sušičky. U moderních sušiček jako Yden můžete nastavit automatický program. Domácí sušená rajčata naskládejte do zavařovacích sklenic, zalijte olivovým olejem a uzavřete. Pro výraznější chuť můžete do sklenic přidat i chilli.

 

Sušička Sedona pro rovnoměrné sušení potravin
Akce Novinka Tip
ZdarmaZdarma
16 590 Kč

Sušička čerstvých potravin Sedona Supreme je vybavena jedinečnými prvky jako je digitální termostat, technologie duálního větrání, nerezové madlo a průhledné skleněné dveře.

Kód: SSS101
Infračervená sušička Yden na ovoce a zeleninu
Akce Tip
ZdarmaZdarma
15 990 Kč

Infračervená sušička potravin Yden D5 disponuje kromě solárního módu také klasickým sušícím módem. Sušička je vyrobena z vysoce kvalitních a odolných materiálů a součástí jsou...

Kód: YISD5
Sušička ovoce, zeleniny, masových proužků, obilovin
ZdarmaZdarma
7 790 Kč

Sušička potravin Yden CI 9013A vyniká rovnoměrným rozložením ohřátého vzduchu, který uchovává chuť a strukturu sušených potravin. Díky této sušičce můžete vytvořit chutné a...

Kód: YS9013A
Sušička ovoce, zeleniny, hub, ořechů
11 150 Kč–11 %
od 9 950 Kč

Pomocí sušičky potravin Excalibur lze sušit širokou paletu nejrůznějších potravin, od obilovin, ovoce a zeleniny až po maso.

Kód: SEC5CCE2
4 položek celkem